• erzurumfirma@gmail.com
  • 05424491208
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
577 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Recep
  • ADRES: Yıldızkent Palandöken Erzurum
  • TELEFON: 0 (542) 449 1208
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 20:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 20:00
SERVİS YERLERİ ERZURUM

FİRMA HAKKINDA

Kombi servisi Erzurum ilinde değerli Dadaşların hizmetine sunulmuştur, hepimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Firmamızdan bahsedecek olursak bu işe web ortamında yeni başlıyor olsak da fiilen yıllardır bu işin içindeyiz ve kombi bakımı nedir? Nasıl yapılır? çok iyi biliyoruz. Bu bilgiler ışığında hizmetlerimizden bahsetmeden önce Kombi bakımı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Kombi bakımı nedir?

Kombi bakımı uzmanlarca yaptırılması ısrarla tavsiye edilen ve hem kombimizin daha uzun ömürlü olması, hem de doğalgaz faturalarının cebimizi yakmaması için çok periyodik olarak kombimize yaptırmamız gereken bakım onarım faaliyetinden ibarettir.

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Adım adım kombi bakımı nasıl yapılır? ve en önemlisi bunu evde nasıl uygulayabileceğiniz konusunda tam teferruatlı video anlatım için aşağıda ki videodan yardım alabilirsiniz. Kombi bakımı işlemlerinin uzmanlarca yapılması gerektiğini de unutmamanız dileği ile iyi seyirler.

Kombi bakımı neden önemlidir?

Kombi bakımı yukarıda da belirttiğim gibi cihazınızın uzun ömürlü olması ve kış aylarında doğalgaz faturanızın aşırıya kaçmaması için oldukça önemlidir. Kış aylarında yaşayacağınız herhangi bir kombi sorunu yada arızası sonuçları size maddi manevi kayıp yaşatacaktır, bu anlamda düzenli kombi bakımı çok önemlidir.

Kombi emniyet sistemi

Kombilerde iki türlü güvenlik sistemi vardır. Bunlardan ilki sistemde hararet taşıyıcı akışkan olarak vazife yapan suyun basıncını ölçen güvenlik ventili bir öteki de baca gazı sıcaklığını ölçen baca sensörüdür. güvenlik ventili su basıncı 3 bar’a geldiğinde açılarak Çok suyu atarak basıncı düşürür. Baca sensörü ise geri tepme olduğu vakit davlumbaz sıcaklığı artar, bu sensörde bu sıcaklığın artması ile gaz valfinden gazı keserek yanmaya mani olur.

Bakım işlemleri hakkında bilgi

Kombi bakımı hakkında en çok merak edilen sorulardan bir kaç tanesini derledim ve bu sorulara kısaca cevap vermek istiyorum. Kombi bakımı ne kadar / kaç saat sürer? Garanti kapsamında mı? Kaç yılda bir yapılmalı? gibi sorular bu işin başlıca merak edilenleridir. Hepimiz için bu işlemin elzem olduğundan bahsettim ancak kombi bakımı dolandırıcılığı ülkemizin hemen her şehrinde kendini göstermiştir bu nedenle Erzurum için de bu şekilde bir dolandırıcılık örgütlenmesine karşı çok ama çok dikkatli olmalı, referanssız uzman görünümlü kimseye bu işlemi yaptırmamalısınız.

  • Kaç yılda bir yapılmalı?: Bu işlemi en az 3 yılda bir yaptırmanız gerekmektedir ancak biz tabi ki çok daha sağlıklı olması açısından yıllık olarak yaptırılmasını öneriyoruz.
  • Garanti kapsamında mı?: Kombi bakım işlemleri yıllık bazda yapılması gereken işlemlerdir ve garanti kapsamında değildir.
  • Kaç saat sürer?: Bu işlem normalde 45 dakika gibi bir süre içinde sağlıklı bir şekilde sonlandırılabilmektedir ancak kombinizdeki kirlilik ve arıza durumu bu süreyi uzatabilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.